A B C D E F G H J K L Ł M N O P R S Š Ś T U V W Z Ż
 Grzegorz  Tobiszowski

Grzegorz Tobiszowski

Firma: Ministerstwo Energii

Stanowisko: sekretarz stanu

Z dniem 1 grudnia 2015 r. Prezes Rady Ministrów powołał Grzegorza Tobiszowskiego na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Energii. Od 23 lutego 2016 r. pełni on również stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. restrukturyzacji górnictwa węgla kamiennego.

Urodził się 1 listopada 1965 r. w Rudzie Śląskiej. Ukończy socjologię i ekonomię na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II oraz zarządzanie i marketing w Polskiej Akademii Nauk (studia podyplomowe). W 1997 r. rozpoczął studia doktoranckiej na KUL-u z finansów publicznych. Obecnie uzupełnia swoją wiedzę na studiach MBA /Master in Business Administration/ na uniwersytecie w Preston w Wielkiej Brytanii.

Karierę zawodową rozpoczął w 1993 roku od pracy w zabrzańskiej Fabryce Maszyn Górniczych "Contact Powen". W latach 1994-1995 pracował w Banku Śląskim jako inspektor w wydziale kredytów. W latach 1994–2002 zasiadał w radzie miejskiej Rudy Śląskiej. W okresie 1994–1998 był także delegatem do sejmiku województwa.

Od 1995 r. do 2000 r. był wiceprezydentem Rudy Śląskiej do spraw rozwoju. Był głównym autorem pierwszej w regionie długofalowej strategii rozwoju miasta. W 1995 r. został członkiem Związku Górnośląskiego. W 2002 r. objął stanowisko prezesa Górnośląskiej Agencji Rozwoju Regionalnego w Katowicach.

Polityk Prawa i Sprawiedliwości, poseł na Sejm V, VI, VII i VIII kadencji. Przez dwie kadencje pełnił rolę wiceprzewodniczącego klubu Prawo i Sprawiedliwość. W pracach sejmowych w szczególności zaangażowany w sprawy gospodarcze Śląska (górnictwo, energetyka), spółdzielczości oraz rozwoju małej i średniej przedsiębiorczości. Przez ostatnie pięć lat Pełnomocnik Prawo i Sprawiedliwość okręgu Katowickiego.

Żonaty, jedno dziecko.

Hobby: jazda na nartach, rolkach i łyżwach. W młodości grał w piłkarskim klubie „Slavia”.

Bierze udział w sesjach:

  • Węgiel w Europie i w Polsce

    ZOBACZ WIĘCEJ
     

    Węgiel w Europie i w Polsce

    Węgiel w Europie i w Polsce

    • W kręgu zobowiązań i regulacji. Dylematy polityki klimatycznej i bezpieczeństwa energetycznego
    • Węglowy skansen? Węglowa suwerenność? Miks energii jako przedmiot europejskiego sporu. Obszary i metodologia kompromisu
    • Czas wygaszania? Perspektywy górnictwa węgla kamiennego wobec kierunków rozwoju europejskiej energetyki
    • Wielki program restrukturyzacji górnictwa w Polsce: cele, efekty, przyszłość
    • Technologie czystego spalania. Ambicje, szanse, realia
EEC

Szanowny Użytkowniku!

Oglądasz archiwalną wersję strony Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Co możesz zrobić:

Przejdź do strony bieżącej edycji lub Kontynuuj przeglądanie